LESZEK CEGIEŁKOWSKI

Jestem Magistrem fizjoterapii. Ukończyłem studia wyższe w Poznaniu pod okiem najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Ze względu na specyfikę zawodu, niezbędny jest ciągły rozwój, stąd kładę duży nacisk na dalsze kształcenie, by móc sprostać potrzebom swoich pacjentów.

Będąc jednocześnie zawodowym tancerzem baletowym i teatralnym, na co dzień spotykam się ze zjawiskiem wszelkich kontuzji, zwyrodnień, nadwyrężeń, napięć mięśniowych, nerwobóli, przeciążeń organizmu czy innych schorzeń.

Znam ból i dolegliwości od strony pacjenta oraz jego oczekiwania względem specjalistów. Osobiście wielokrotnie korzystałem z usług wykwalifikowanych fizjoterapeutów ze względu na częste kontuzje, stąd wiem jakie to ważne, by móc wrócić do pełnej sprawności fizycznej.

Indywidualne podejście do pacjenta, empatia i zrozumienie to dla mnie priorytety, którymi kieruję się podczas dobierania terapii. Oprócz wykształcenia ważne jest także podejście do człowieka, rozmowa, wzbudzenie zaufania i przekazanie mu dobrej energii. Wielokrotnie cechy te okazały się pomocne w prowadzeniu terapii osób starszych, walczących o pełną samodzielność i sprawność fizyczną.

Wykształcenie i przygotowanie medyczne jest ważne, ale dla pacjenta równie istotna jest umiejętność słuchania w kwestii dolegliwości i właściwy indywidualny dobór terapii.